Властивості ромашки

img

Ромашка лікарська (Matricaria chamomilla) – однорічна рослина, широко відома своїми лікувальними властивостями і часто застосовується для лікування і профілактики і захворювань.

Рослина росте на всій території України і вирощується спеціально на плантаціях лікарських рослин з дотриманням, визначених законодавством, норм.

Крім застосування в медицині, ромашка використовується у виробництві парфумерної продукції і фарфор.

Лікарське значення мають ромашкові суцвіття. Широко поширене як внутрішнє, так і зовнішнє застосування настою з квіткових кошиків. Призначають інгаляції над гарячими парами настою. У лікувальних цілях використовують ромашковий чай, відвар. Зовнішньо застосовують настій або відвар ромашки у вигляді полоскань, примочок, припарок, клізм, промивань, ванних процедур. Нетрадиційна і офіційна медицина також використовують ефірну олію ромашки.

Ромашка

Лікувальні властивості і застосування:

Ромашка володіє широким спектром дії і часто застосовується для профілактики захворювань і в якості додаткової терапії.

  • Гастроентерологія:

Завдяки своїм протизапальним і знеболюючим властивостям гастроентерологи часто застосовують відвари ромашки як засіб додаткової терапії. Відвари вживають для полегшення болю внаслідок травматизації слизової оболонки шлунка.

  • Пульмонологія:

Ромашку використовують для проведення інгаляцій при гострих респіраторних вірусних інфекціях, бронхіальній астмі, бронхіті і запаленні легенів.

Глікозиди в хімічному складі мають атропіноподібний дію і здатні розслабляти гладку мускулатуру бронхів – покращують процес відкашлювання.

  • Офтальмологія:

Відвари ромашки застосовують при запальних захворюваннях очей. Зокрема, кон’юнктивіт і ячмінь успішно лікується промиванням відварами ромашки.

  • Дерматологія:

Зовнішньо застосовують ромашку як протизапальний засіб, покращує загоєння ран і ерозій. Рослина додають в фітосбори, де вона в комплексі з іншими лікарськими рослинами поліпшує процес загоєння, оскільки ромашка володіє широким спектром дії і майже не має протипоказань. Збір проти неврозів у дітей також містить в своєму складі ромашку.

Ромашка лікарська

Маленьким дітям рекомендується приймати ванну в відварі ромашки для профілактики шкірних захворювань.

Чай з ромашки має заспокійливу дію, благотворно впливає на нервову систему і покращує процес засинання.

Фактори ризику:

– індивідуальна непереносимість рослини;

– застосування в період вагітності тільки після консультації лікаря;

– антацидний форма гастриту.

 

Найчастіше для лікування і профілактики застосовують відвари з ромашки. Для приготування чотири столові ложки сухої суміші заливають окропом, доводять до кипіння і витримують на вогні півгодини. Після відвар наполягають 40 хвилин, охолоджують і проціджують через сито.