
Коли ми говоримо або чуємо про чай, то перша асоціація у нас пов’язана з чорним або зеленим чаєм, який зазвичай вживають. Але ж є ще й трав’яний чай, хоча по суті, чайного листя там немає, але назва залишилась. Це дуже корисна і різноманітна група чаю, так як мають абсолютні різні вектори в своїй дії. До прикладу, м’ята має заспокійливу дію, чай з плодами шипшини порадує вас своїм вмістом вітамінів, фіточай з суданської троянди освіжить вас та допоможе при похміллі. Трав’яний чай все більше входить в наш денний раціон.
Щоб отримати максимальну користь від свого напою, дотримуйтеся такою технологією заварювання:

- Для приготування трав’яного чаю слід використовувати скляну, глиняну або керамічний посуд.
- Якщо ви використовуєте розсипний чай, обов’язково заварювати його в окремій ємності, щоб потім його можна було відстояти і перелити в чашку без попадання заварених трав.
- Для зручності покупців багато виробників випускають трав’яні і фруктові мікси в зручній пакетованій формі. Пакетик можна заварювати прямо в чашці, накриваючи її блюдцем. Існують спеціальні чашки з кришками, які призначаються саме для заварювання трав’яного і зеленого чаю.
- Вода для настою повинна бути м’якою і очищеної. Для приготування напою варто використовувати тільки воду першого кип’ятіння.
- Температура води може варіюватися в межах 90-95 ̊С, не крутий кип’яток, це велика помилка.
- Після того як ви залили чай, його слід накрити кришкою і настояти близько 10-15 хвилин. Для посилення лікувального ефекту, настоювати напій можна на киплячій водяній бані.
- Після того, як чай настоявся, його злегка охолоджують і п’ють.
Кожен використовує той набір трав, який йому подобається, якщо в них немає відповідних протипоказів. Задля полеглення вибору серед фіточаїв багато виробників роблять одразу трав’яні фіто збори, наприклад: печінковий, шлунковий, заспокійливий чи для схуднення.
Приємного чаювання!