Схуднення на травах, користь і застереження

img

Як правильно худнути без шкоди для здоров’я

Схуднення – одне з тих питань, яке хвилює практично будь-яку жінку. Чи знаєте ви, що за опитуваннями понад сімдесят відсотків жінок незадоволені своєю вагою? Не випадково всі численні методики і дієти для схуднення користуються такою популярністю. Тим часом, ми чомусь забуваємо, що сама природа дарує нам чудові трави, які допомагають легко і безболісно скинути вагу.

Найпростіший спосіб – це лікувальні трав’яні чаї. Жодних героїчних зусиль і жорстких дієт. За нас все робить природа. Наше завдання – правильно скласти збір і регулярно пити цей чай, відпочиваючи з філіжанкою в своєму саду або будинку. До речі, ще один плюс трав в тому, що вони не тільки дозволяють організму позбавитися від зайвих кілограмів, але ще і сприяють нормалізації обміну речовин.

Схуднення на травах

 

Умовно всі трави, які спалюють жири, діляться на декілька класів за способом впливу на організм людини:

  • Рослини, які пригнічують відчуття голоду. Механізм зниження апетиту при вживанні цих трав полягає в утворенні плівки на стінках шлунка. Або ж рослинна сировина, потрапляючи в кишківник, збільшується в обсязі. Обидва варіанти зменшують відчуття голоду, запобігаючи вживанню зайвих калорій. Приклади таких рослин – водорості спіруліна, льон (насіння).
  • Трави, що володіють сечогінним ефектом. Вживаючи відвари ведмежих вушок, лопуха, ви позбавитеся від зайвої рідини в організмі. Вони виводять шлаки і частину жирових відкладень. Вживати подібний вид трав безконтрольно не рекомендується, тому що може настати зневоднення організму.
  • Трави, які мають проносну дію. Крім нормалізації та стимуляції травлення цей вид рослин сприяє втраті зайвого жиру за рахунок виведення шкідливих речовин і токсинів разом з продуктами життєдіяльності. Таким ефектом володіють аніс, кріп, сенна, кора крушини.
  • Жовчогінні трави. Ефективно стимулювати виділення жовчі можуть безсмертник, барбарис, кульбаба. Також ці рослини покращують роботу печінки і системи травлення, покращуючи цим обмін речовин.
  • Рослини, що сприяють збільшенню витрати енергії. Вони зайняли своє місце серед трав для схуднення кілька років тому. Ці рослини містять біологічно активні елементи, що сприяють прискоренню обміну речовин. Ці трави будуть більш ефективні, якщо поєднувати їх прийом з фізичними вправами. Прикладом таких рослин можуть бути куркума, імбир, мате.

Фіточай для схуднення

 

Кому протипоказано трав»яне схуднення?

Незважаючи на те, що трави, здавалося б, містять в собі багато макро-і міркоелементов, приймати їх можна далеко не всім. Як би там не було, це лікувальний засіб, перед початком прийому якого, необхідно довідатися в його необхідності. При прийомі жовчогінних засобів посилюється і без того істотне навантаження на печінку, що призводить до зниження антиоксидантів. Тому, збираючись приймати жовчогінні трави, зайвий раз відвідайте лікаря і здайте необхідні аналізи.

Багато хто вважає, що худнучи з жовчогінними травами, можна позбутися від жовчних каменів. Однак це невірне міркування. Якщо камені вже встигли сформуватися, то самі по собі, вони не розчиняться. Їх необхідно виводити з професійною допомогою медиків, найчастіше, з використанням спеціального обладнання. В даному випадку, цілющі трави можуть використовуватися як підтримує засіб.

 

Найкращим варіантом буде вибір фіточаю від виробників, погоджуючи його склад зі своїм лікарем або дієтологом.

Phytosvit  підібрала найбільш оптимальний склад для фіточаю для схуднення. В його основі трави, які пригнічують відчуття голоду, мають слабко виражену діуретичну дію, та трави які пришвидшують обмін речовин.