Корисні властивості ехінацеї та її застосування

img

Ехінацея пурпурова представляє собою неймовірно красиву багаторічну рослину, що відноситься до сімейства айстрових. Рослина має великі суцвіття соковитого фіолетового кольору і прямі стебла, що досягають у висоту близько 80-100 см. Лікувальні властивості ехінацеї відомі давно, ще з часів відкриття Америки, так як її батьківщиною вважається східна частина США. За допомогою ехінацеї індіанці успішно лікували багато захворювань, які в Європі вважалися невиліковними.

Ехінацея пурпурна

Властивості ехінацеї пурпурної:

  • Вважається, що ця рослина має протимікробні і протизапальні властивості;
  • Її ефективність доведена відносно захворювань верхніх дихальних шляхів, також при психічному і фізичному перевтомі;
  • Ехінацея прискорює відновлення організму після тривалого прийому антибіотиків;
  • Застосовується як допоміжний засіб при лікуванні грипу, бронхіту, інфекціях вух;
  • Відвар і настоянку з ехінацеї застосовують при дерматитах, фурункулах, опіках, ранах, укусах комах;
  • Допомагає при болях в суглобах;
  • Надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію.

 

На основі ехінацеї пурпурової існує близько 220 лікарських препаратів. В якості лікарської сировини використовується стебла, квітки, коріння і листя. Препарати на основі ехінацеї знайшли своє застосування при цукровому діабеті, захворюваннях печінки, вплив пестицидів, хімічних препаратів, радіації, ультрафіолету, важких металів і т.д. Відмінні результати дає застосування лікарських препаратів з ехінацеєю при лікуванні ревматизму, гінекологічних захворювань, простатиту, остеомієліту.

Але окремо необхідно згадати про чудовому імуномодулюючі властивості цієї лікарської рослини. Ехінацея очищає лімфатичну систему, кров, нирки, активно перешкоджає загибелі клітин і сприяє відновленню здорових клітин і утворення захисних антитіл. Ехінацея здатна викликати загибель вірусів, що досить актуально при пандемії корона вірусу, шкідливих бактерій і грибів, що говорить про її антибіотичних властивості. Екстракт ехінацеї вражає кишкову паличку, стафілококи, стрептококи, вірус герпесу і грипу.

 

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ:

 

В аптеках можна знайти сушені квітки ехінацеї для приготування відварів, екстракт в таблетках, а також спиртову настоянку.

  • Для поліпшення результативності при заняттях спортом, приймають по 400 мг екстракту ехінацеї, кожен день протягом одного місяця;
  • Для стимулювання імунітету рекомендується щодня приймати по 300-400 мг екстракту ехінацеї протягом 28 днів;
  • 300 мг екстракту 3 рази в день протягом 1-2 місяців приймаються в якості профілактики вірусних інфекцій;
  • Відвар готують таким чином: на 1 склянку окропу використовують ложку квіток. Приймають охолодженим, по 50 мл 2 рази на день;
  • Настоянку з ехінацеї успішно застосовують для залицяння за проблемної шкіри обличчя;
  • Ехінацея для імунітету хороша і просто як добавка до трав`яному чаю. Якщо ви зробите собі чай з різними травами, включаючи ехінацею, це тільки піде на користь.

 

ПРОТИПОКАЗАННЯ І ШКОДА

 

Ехінацея протипоказана людям, які страждають на аутоімунні захворювання, у дітей вона часто викликає напади алергії. При споживанні препаратів з квітки і кореня ехінацеї, виникає ризик появи безсоння. Також, не рекомендується до споживання вагітним жінкам, так як вплив цієї рослини на плід недостатньо вивчено.

Ехінацея