
Багато хто із пацієнтів, хворих на цукровий діабет, часто задають собі питання “Чи можна використати ще якісь засоби лікування, аби посилити ефективність від гіпоглікемічної терапії?” і починають шукати альтернативу. А чи потрібно в такому разі звертатись до фітотерапії? Чи буде вона ефективною та безпечною і що говорить про це офіційна медицина? Зараз ми спробуємо розібратись.
Отже, що можна дійсно констатувати:
1. Попри розширення списку гіпоглікемічних препаратів, покращення в діагностиці та прогнозованості в лікування хворих на цукровий діабет, витрати на цю хворобу світової спільноти постійно зростають, адже цукровий діабет не приходить до хворого сам, а часто в компанії атеросклерозу, гіпертонічної хвороби та інших захворювань. І саме це робить лікування і покращення якості життя хворих на цукровий діабет таким складним завданням.
2. Правильний підбір фітотерапевтичних засобів, як допоміжної терапії у складі комплексного лікування діабетичних хворих на всіх стадіях захворювання, може значно покращити результати лікування, знизити дози гіпоглікемічних препаратів, здійснити захист органів-мішеней(органів що в першу чергу страждають від негативного впливу цукрового діабету) та профілактувати посилення інших хронічних захворювань на фоні протікання цукрового діабету. Проте рівень наукових досліджень та впровадження у практику діабетологів специфічної фітотерапії є недостатнім.
3. Для покращення даної ситуації потрібна консолідація сил, не лише діабетологів, а й їх колег — ендокринологів, лікарів внутрішньої медицини, фітотерапевтів та наукових центрів, щодо розробки та запровадження перевірених методів фітотерапії, для кращого лікування та підтримання здоров’я хворих на цукровий діабет.
Отже питання про те яка фітотерапевтична формула діє найкраще при цукровому діабеті є відкритим, проте основні ефекти лікарських рослин що можуть входити в склад будь-якого цукрознижуючого збору відомі, і вивчені вже досить добре:
1. Рослини здатні проявляти інсуліноподібну дію, за рахунок наявності в них глікозиду миртиліну: (чорниця, гарбуз, барвінок малий, сік цибулі, аралія, женьшень, елеутерокок);
2. Лікарські рослини, що сприяють засвоєнню вуглеводів шляхом утворення з них фруктози, яка засвоюється інакше, ніж глюкоза. Це стосується лікарської сировини, що містить інулін, — коріння оману, кульбаби, топінамбур, цикорій.
3. Лікарські рослини, такі як: козлятник (галеги лікарська), лушпиння квасолі, листя чорниці діють подібно до бігуанідів (група цукрознижуючих препаратів).
4. Стевія володіє комплексом корисних речовин, тому справляє не один, а декілька корисних терапевтичних ефектів при діабеті: органічні речовини, що роблять цю рослину такою солодкою – дитерпенові глікозиди – знижують рівень цукру в крові, сприяють зниженню артеріального тиску, нормалізують функцію ендокринної системи та покращують імунітет.
17 амінокислот, що необхідні для нормальної роботи організму, у тому числі лізин, який приймає участь в ліпідному обміні, процесах кровотворення і відповідальний за регенерацію тканин, а також метіонін, що захищає печінку від шкідливого впливу токсинів вітамінами (A, В1, В2, С, Е, D і інші) та флавоноїдами, які зміцнюють стінки кровоносних судин і володіють антиоксидантною дією.
5. Є рослини, що виводять надлишок солей і глюкози з організму з сечею, проявляють бактерицидну і в’яжучу дію (листя і бруньки берези, пол-пала, мучниця, польовий хвощ), безумовно до них можна віднести і зелений чай, але на відміну від перелічених вище рослин, зелений чай у всьому світі відомий як сильний антиоксидант, здатний припинити пошкодження тканин вільними радикалами, які утворюються внаслідок порушення обміну ліпідів.
6. Для того щоб підтримати організм і запобігти подальшому розвитку супутніх захворювань, в трав’яних зборах часто використовуються загальнозміцнюючі трави, такі як листя та ягоди брусниці, шипшини, горобини, листя та ягоди смородини. На сьогоднішній день також слід враховувати шкоду, яку завдають організму канцерогени, та яку значну роль у стійкості до захворювань грає імунітет. Тому в ідеальному зборі повинна бути і зміцнююча терапія. Дослідженнями вітчизняних вчених встановлено імуномодулюючу та антиканцерогенну дію евкаліптової олії. Вона підвищує активність як Т-, так і В-ланки імунітету. Її застосування рекомендоване при зниженні неспецифічної резистентності організму і вторинних імунодефіцитах.
Як видно з наведеного особливістю фітотерапії і однією із її суттєвих переваг є те, що рослини впливають одразу ж на декілька ланок патогенезу хронічного захворювання, а тому це дозволяє одночасно вирішувати декілька завдань у лікуванні хворих при мінімальному ризику ускладнень токсичного чи алергічного характеру.
Саме виходячи з наукових даних та керуючись загальними принципами фітотерапії і був створений «Фітозбір Цукрознижуючий». Основна ціль «Цукрознижуючого» збору це збалансувати вуглеводний обмін так, щоб цукор у крові став нижчим. Для цього до його складу входять: бульби топінамбуру, листя стевії, пагони чорниці звичайної, стулки плодів квасолі звичайної, чай зелений, листя евкаліпту прутовидного.
Спосіб застосування:
При застосуванні збору не варто перевищувати рекомендовану дозу. Для того, щоб фітозбір приніс максимум користі потрібно дотримуватись таких простих правил приготування та вживання: 1 фільтр-пакет вміщують в чашку або чайник для заварки та заливають 1 склянкою окропу, настоюють 5 хв і проціджують. Вживати тричі на день перед прийомом їжі. Курс триває 1 місяць, потім потрібно робити перерву. Під час перерви можна використовувати суданську троянду (каркаде), яка містить велику кількість антиоксидантів та покращує стан судин, адже вони вражаються при ЦД.
Протипокази:
Перед прийомом фітозбору “Цукрознижуючий” варто проконсультуватися з лікарем, адже чай не замінить повноцінної цукрознижуючої терапії, а лише може зробити більш ефективним її використання.
Будьте здорові! 🙂