
Мучниця — рослина, яка застосовується переважно при проблемах з сечостатевої системою.
Мучниця: користь рослини
З давніх-давен люди використовували цілющі сили природи. Мучниця не стала винятком із правил. Проте мучницю потрібно використовувати з обережністю, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
Цілющі властивості мучниці:
— арбутин очищає організм, є діуретиком і антисептичним засобом;
— органічні кислоти усувають запалення, борються з бактеріями, гальмують розвиток онкологічних захворювань і надають омолоджуючий ефект;
— флавоноїди є щитом для організму, який попереджає попадання всередину мікробів і вірусів;
— дубильні компоненти надають скріплювальний вплив на кишечник, що запобігає ризику розвитку і подальшого лікування діареї;
— гідрохінон живить кровоносні тільця киснем, благотворно впливає на метаболізм, відбілює шкіру.
Додатково листя мучниці насичені вітаміном групи С, ефірними маслами, тощо.
Корисні властивості мучниці допомагають при лікуванні таких недуг:
- похмілля;
- проблеми з кислотно-лужним балансом;
- порушення роботи шлунково-кишкового тракту, включаючи гастрит;
- камені і пісок в нирках;
- запаленння;
- набряки;
- цукровоий діабет;
- цистит і нефрит хронічного характеру;
- подагра;
- базедова хвороба;
Листя мучниці нормалізують обмінні процеси в організмі.
Листя мучниці має такі протипоказання: грудне вигодовування; ниркова недостатність; короткочасні запори; алергія; індивідуальна непереносимість компонентів рослини. Мучниця протипоказана дітям до 12 років.
Мучниця в медицині:
Технологія приготування: 2 ч. л. сухого листя рослини заливають 500 мл води. Залишають в затемненому приміщенні протягом 48 годин. Перед прийомом проціджують настоянку через сито або марлю. Використовують по 50-60 г три рази на день після прийому їжі. Зберігати засіб можна не більше 5 днів при температурі не вище 4 ° С. Лікування триває 10 діб.
Технологія приготування спиртової настоянки: 20 г листя мучниці заливають 100 мл горілки, залишають на 14 днів в темному приміщенні. Приймають по 15-20 крапель тричі на день після їжі.
Мучниця в косметології
У складі рослини так багато корисних компонентів, що їх використовують не тільки в лікуванні хвороб, але і в косметичних цілях. З їх допомогою можна позбутися пігментних плям, освітлити і зміцнити волосся, поліпшити стан шкіри обличчя і омолодитися. Розглянемо більш детально способи домашнього догляду за допомогою мучниці:
- Видалення пігментних плям: 25 г трави, заливають 325 мл води, нагрівають на водяній бані протягом 10 хвилин і проціджують. Протирають відваром проблемні ділянки шкіри 6-7 разів на добу.
- Зміцнення волосся. Ця методика підходить тільки для жирного типу. За допомогою настоянки в шкірі голови стабілізуються обмінні процеси, що дозволяє зробити волосся більш блискучими.
- Догляд за шкірою. Завдяки антисептичному ефекту мучниця бореться із запальними процесами, забезпечує захист від інфекцій. Рекомендують протирати проблемні зони відваром або приймати засіб всередину.