Кропова вода для новонароджених: рецепт і дозування

img

З проблемою дитячих кольок стикається практично кожна мама. З давніх-давен справлятись з хворобливими відчуттями роботи кишечника у немовлят допомагала кропова вода. Для новонароджених цей засіб безпечний і ефективний. У статті знайдете інформацію про те, що являє собою кропова вода, рецепт її приготування, а також користь для немовлят.

 

Кропова вода для новонароджених: рецепт приготування

Багатьох немовлят у віці від двох тижнів до 3-4 місяців турбують коліки. Виявляється цей стан тривожно: в якийсь певний час (наприклад, після годування або у вечірні години) немовля починає сильно кричати, плакати і судорожно підтискати ніжки до живота. Вчені пояснюють симптом низкою факторів: незбалансованістю шлунково-кишкового мікробіома, підвищеної кишкової проникністю і хронічним запаленням, а також надмірної або недостатньої стимуляцією.

Будучи безпечним фізіологічним явищем, кольки доставляють біль і дискомфорт малюку. Також вони підвищують рівень стресу у батьків, їх рішення займає час і увагу медичних працівників. На сьогоднішній день чіткого визначення, а також причин виникнення дитячих кольок медики не називають. Вважається, що вони виникають через газоутворення в кишечнику немовляти. Тому терапевтичні дії слід направляти на запобігання надмірному утворенню газів. У цьому дуже допомагають натуральні вітрогінні засоби, які не завдають шкоди організму новонародженого.

Кропова вода

Рецепт кропової води простий:

Залийте окропом (300-400 мл) сушені суцвіття або плоди кропу (200 г) і дайте настоятися близько 30-60 хвилин. Процідіть рідину. Перелийте настій в пляшечку для годування. Давайте малюкові кропову воду з пляшечки для годування перед основним прийомом їжі. Лікувальний відвар давайте теплим. Більш вираженим вітрогонним ефектом володіє близький родич кропу — фенхель. Він зовні відрізняється від кропу, володіє специфічним ароматом, який нагадує запах естрагону і полину.

Готується водна настоянка з фенхеля також легко, як і кропова водичка (на 1 ст. Л. Насіння фенхелю беріть 250 мл гарячої води). Настоювати не менше години. Поїть дитину так само, як і кропова вода.

Але не забувайте: якщо вирішили почати лікування кольок в домашніх умовах, то настійно рекомендую попередньо отримати кваліфіковану консультацію лікаря.

Кропова вода для новонароджених: дозування, з якого віку давати

Чим корисна кропова вода для немовлят? Основні дії рослинного засобу, які допомагають дитині при кольках:

  • вітрогінна;
  • помірну спазмолітична;
  • заспокійлива;
  • сечогінниа.

Кропова вода і коліки

Хвилює проблема дозування?

Є кілька моментів, які слід враховувати, щоб убезпечити дитину від алергічних реакцій і інших неприємностей:

  • Привчайте новонародженого до препарату поступово. Для початку достатньо чайної ложки ліки.
  • Дозу збільшуйте поступово. Давайте ліки безпосередньо перед годуванням.
  • Рекомендований добовий обсяг кропової води для немовляти — не більше 200 мл.
  • Не давайте добовий обсяг кошти від кольок за 2-3 рази. Поїть дитину кроповою водою потроху, але часто.

Плоди кропу

Перед тим як зробити кропову воду для новонародженого, переконайтеся, що у крихти немає індивідуальної нестерпності або алергії на кріп. А ось що робити, якщо не допомагає кропова вода? Якщо немовля систематично п’є ліки, але ефекту нуль (він все одно плаче і страждає від газоутворення), то прийом кропової води або іншого препарату необхідно припинити.

Підходи до лікування кольок залежать від індивідуальних особливостей організму. Зверніться до лікаря за призначенням. Кропова вода — одне з перевірених народних засобів, але її ефективність впливає індивідуальний фактор здоров’я немовляти.