Корисні властивості ехінацеї та її застосування

Корисні властивості ехінацеї та її застосування

 

Ехінацея пурпурова представляє собою неймовірно красиву багаторічну рослину, що відноситься до сімейства айстрових. Рослина має великі суцвіття соковитого фіолетового кольору і прямі стебла, що досягають у висоту близько 80-100 см. Лікувальні властивості ехінацеї відомі давно, ще з часів відкриття Америки, так як її батьківщиною вважається східна частина США. За допомогою ехінацеї індіанці успішно лікували багато захворювань, які в Європі вважалися невиліковними.

Ехінацея пурпурна

Властивості ехінацеї пурпурної:

 • Вважається, що ця рослина має протимікробні і протизапальні властивості;
 • Її ефективність доведена відносно захворювань верхніх дихальних шляхів, також при психічному і фізичному перевтомі;
 • Ехінацея прискорює відновлення організму після тривалого прийому антибіотиків;
 • Застосовується як допоміжний засіб при лікуванні грипу, бронхіту, інфекціях вух;
 • Відвар і настоянку з ехінацеї застосовують при дерматитах, фурункулах, опіках, ранах, укусах комах;
 • Допомагає при болях в суглобах;
 • Надає тонізуючу і загальнозміцнюючу дію.

 

На основі ехінацеї пурпурової існує близько 220 лікарських препаратів. В якості лікарської сировини використовується стебла, квітки, коріння і листя. Препарати на основі ехінацеї знайшли своє застосування при цукровому діабеті, захворюваннях печінки, вплив пестицидів, хімічних препаратів, радіації, ультрафіолету, важких металів і т.д. Відмінні результати дає застосування лікарських препаратів з ехінацеєю при лікуванні ревматизму, гінекологічних захворювань, простатиту, остеомієліту.

Але окремо необхідно згадати про чудовому імуномодулюючі властивості цієї лікарської рослини. Ехінацея очищає лімфатичну систему, кров, нирки, активно перешкоджає загибелі клітин і сприяє відновленню здорових клітин і утворення захисних антитіл. Ехінацея здатна викликати загибель вірусів, що досить актуально при пандемії корона вірусу, шкідливих бактерій і грибів, що говорить про її антибіотичних властивості. Екстракт ехінацеї вражає кишкову паличку, стафілококи, стрептококи, вірус герпесу і грипу.

 

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЕХІНАЦЕЇ:

 

В аптеках можна знайти сушені квітки ехінацеї для приготування відварів, екстракт в таблетках, а також спиртову настоянку.

 • Для поліпшення результативності при заняттях спортом, приймають по 400 мг екстракту ехінацеї, кожен день протягом одного місяця;
 • Для стимулювання імунітету рекомендується щодня приймати по 300-400 мг екстракту ехінацеї протягом 28 днів;
 • 300 мг екстракту 3 рази в день протягом 1-2 місяців приймаються в якості профілактики вірусних інфекцій;
 • Відвар готують таким чином: на 1 склянку окропу використовують ложку квіток. Приймають охолодженим, по 50 мл 2 рази на день;
 • Настоянку з ехінацеї успішно застосовують для залицяння за проблемної шкіри обличчя;
 • Ехінацея для імунітету хороша і просто як добавка до трав`яному чаю. Якщо ви зробите собі чай з різними травами, включаючи ехінацею, це тільки піде на користь.

 

ПРОТИПОКАЗАННЯ І ШКОДА

 

Ехінацея протипоказана людям, які страждають на аутоімунні захворювання, у дітей вона часто викликає напади алергії. При споживанні препаратів з квітки і кореня ехінацеї, виникає ризик появи безсоння. Також, не рекомендується до споживання вагітним жінкам, так як вплив цієї рослини на плід недостатньо вивчено.

Ехінацея