Як правильно вживати льон та його властивості

img
 
Багато лікарів рекомендують вживати насіння льон з кефіром на сніданок – таке гартування організму з самого ранку забезпечує надійне протистояння бактеріям. Саме тому що вони мають підвищені антибактеріальними властивостями і дуже ефективні в осінньо-зимовий період розвитку різноманітних вірусів. Багато вводять в свій раціон насіння льону для схуднення: численні позитивні відгуки говорять про те, що вони досягли успіху в цьому напрямку.
 
Також насіння льону мають величезну користь при вагітності завдяки клітковині, що допомагає позбутися від запорів, і в післяпологовий період. В них міститься лецитин і вітамін B захищають нервові клітини, запобігаючи розвитку післяпологової депресії та інших психічних розладів.
Насіння льону
  • Як приймати насіння льону, щоб отримати максимальну вигоду з цієї вкрай дієвою харчової добавки?
 
Вживати їх можна вранці, просто додаючи в кашу або кукурудзяні пластівці з молоком, розбавляючи в йогурті або рідкому сирі, а також випиваючи на сніданок або полуденок з кефіром або кислим молоком. Комплексне очищення організму можна провести, кілька днів поспіль попивши натщесерце відвар з насіння льону, по текстурі нагадує кисіль. Відвар готується з однієї столової ложки насіння льону, залитої окропом, протушкувати на середньому вогні протягом півгодини і пропареної під теплим вовняним одягом. Вживати слід не більше 250 мл за день.
Льон і його властивості
  • При всьому багатстві корисних властивостей і дієвих функцій насіння льону мають і деякі, хоч і незначні, протипоказання.
Шкода насіння льону доведена при їх вживанні людьми, страждаючими гіперкальціємією, а також при їх неправильному зберіганні. Насіння льону ні в якому разі не можна виставляти на яскраве сонячне світло: під його впливом масла і жирні кислоти моментально окислюються і утворюють шкідливі для організму канцерогенні пероксиди. Характерний прогірклий смак насіння – це прямий сигнал про те, що їх пора викидати. Саме тому фахівці рекомендують зберігати насіння льону в темному і прохолодному місці.
Насіння льону